Wypełnianie zmarszczek

Proces starzenia się skóry prowadzi do pojawienia się na twarzy zmarszczek i bruzd. Poziome bruzdy na czole, zmarszczki pomiędzy brwiami, fałdy nosowo-wargowe, czy tzw. linie marionetki mogą zostać wygładzone dzięki uzupełnieniu ich kwasem hialuronowym. Kwas poprawia nawilżenie skóry, jej elastyczność oraz wygładza zmarszczki.

Przygotowania do zabiegu

  • Konsultacja Lekarza medycyny estetycznej: wywiad medyczny, rozmowa o motywach i oczekiwaniach. Lekarz przedstawi możliwości przeprowadzenia zabiegu, a także omówi ewentualne komplikacje.
  • Na 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować preparatów przeciwbólowych, ponieważ zwiększają krwawienie.
  • Na 5 dni przez zabiegiem nie wolno przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz  preparatów ziołowych.
  • W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (sauna, solarium) oraz nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych.
  • W dniu zabiegu nie wolno mieć makijażu, aby nie zainfekować leczonych miejsc.

Opis zabiegu

Zabiegi wypełniania bruzd wykonuje się preparatami na bazie kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry. Jest to zabieg mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu stomatologicznym i trwa zazwyczaj pół godziny. Kwas wstrzykiwany jest w zmarszczki. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość skóry, wygładzając ją. Już jedna ampułka preparatu daje bardzo naturalny efekt.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę, problemy skórne (np. trądzik, opryszczka), bielactwo, łuszczyca, niewyrównana cukrzyca, choroba nowotworowa, brak pełnoletności, ciąża i okres laktacji, porfiria, epilepsja, skłonność do występowania blizn hipertroficznych, skłonność do podrażnień i infekcji, jednoczesne stosowanie innych zabiegów (np. leczenie laserowe, dermabrazja), zaburzenia odporności, choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Pielęgnacja po zabiegu

  • Przez dwie doby po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki twarzy
  • Przez trzy doby po zabiegu, nie należy pływać ani ćwiczyć
  • Zaleca się pić dużo wody, aby nawodnić wprowadzony preparat
  • Przez 2-14 dni od zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia, np. nie korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna.
  • Nie powinno wykonywać się inwazyjnych zabiegów w okolicach iniekcji wypełniacza przez okres 4 tygodni (np. laseroterapia).

 

Zachęcamy do bezpłatnej konsultacji

Zapraszamy, zadzwoń do Prestige

Źródła: materiał prasowy Teosyal i strona http://pragnieniakobiet.pl

One thought on “Wypełnianie zmarszczek

Comments are closed.