Wygładzenie zmarszczek

„W celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, przywrócenia twarzy naturalnego i zrelaksowanego wyglądu stosujemy preparaty Botox firmy Allergan lub Azzalure firmy Ipsen. Są to nazwy handlowe oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum.

Jak działa?

Leczenie preparatem Botox / Azzalure jest metodą korygującą zmarszczki wywołane przez kurczenie mięśni. Botulina powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W rezultacie wyraz twarzy nie zmienia się, nie ma efektu „zamrożenia” mimiki twarzy, natomiast wygładzają się zmarszczki.

Dla kogo?

Botulinę można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie, gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką. To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa.

U osób dojrzałych zastosowanie Botoksu / Azzalure wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet. W praktyce mężczyźni coraz częściej decydują się na leczenie. Skuteczność w usuwaniu zmarszczek mimicznych powoduje, że metoda ta jest popularna wśród wielu biznesmenów, ponieważ zapewnia zrelaksowany i wypoczęty wygląd oraz pogodny wyraz twarzy.

Botox / Azzalure jest stosowany do:

– wygładzenia zmarszczek poprzecznych czoła
– wygładzenia zmarszczek pionowych między brwiami („lwie” zmarszczki)
– wygładzenia „kurzych łapek” – wokół oczu
– wygładzenia zmarszczek „palacza” wokół ust
– uniesienia opadających kącików ust
– zniwelowania „brody brukowej” oraz „brody czarownicy”
– uniesienia powiek

Efekty:

– zmarszczki są całkowicie lub częściowo zlikwidowane (w przypadku głębokich,utrwalonych)
– uzyskanie wypoczętego i zrelaksowanego wyrazu twarzy
– nieznaczne uniesienie niektórych części twarzy np. brwi lub powieki
– skóra odpoczywa, jednocześnie nie tworzą się nowe zmarszczki”

Zachęcamy do bezpłatnej konsultacji

Zapraszamy, zadzwoń do Prestige

Źródło: strona www.medycyna-estetyczna.biz