Nici hialuronowe

„Nici hialuronowe jest to opatentowana w 2008 r. technika w dermatologii estetycznej. Polega ona na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry (opis wektorów znajduje się w prezentacji).
 
Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze w różnorodnych stężeniach. Utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek dzięki  zdolności  wiązania wody jest określany jako magazyn wody w skórze. Jest  też niezbędnym jej składnikiem. Codziennie  następuje rozpad i tworzenie nowego kwasu hialuronowego w skórze. Jednak w miarę upływu lat umiejętność tworzenia  nowego kwasu hialuronowego zanika, co jest przyczyną powstawania licznych zmarszczek oraz utraty jędrności skóry i jej odwodnienia.

Kwas hialuronowy używany jest przez lekarzy dermatologów do wygładzania zmarszczek. Ponieważ jest preparatem stabilizowanym w różnych procesach technologicznych dostępne są produkty  tylko o około  jeden procent różniące się od tego który mamy w skórze oraz różniące się dużo bardziej. Stąd ważne jest aby to lekarz wykonywał zabieg  dobierając odpowiedni i bezpieczny preparat. Kwas hialuronowy zbliżony do naturalnego nie zakłóca naturalnych funkcji skóry, całkowicie integruje się ze skórą i zapewnia normalny przepływ tlenu, substancji odżywczych i hormonów. Ma działanie stymulujące fibroblasty do wytwarzania własnego kolageny , wychwytuje i neutralizuje wolne rodniki i nawilża skórę.

Zabieg  ma na celu

  • poprawę owalu twarzy
  • napięcia skóry policzków i czoła
  • uniesienie brwi i zewnętrznego kącika oka
  • odbudowę skóry dolnej powieki

Czy zabieg jest polecany w każdym wieku i jak długo utrzymuje się efekt?

Wskazania do wykonania nici hialuronowych są uzależnione przede wszystkim od stanu skóry. Wiek odgrywa mniejsze znaczenie. W gabinetach spotyka się zarówno osoby  które unikały słońca i zostały obdarzone przez los wolniejszym starzeniem się skóry jak i panie dużo młodsze które musiały dołożyć większych starań aby świetnie wyglądać. Efekt utrzymuje się około roku, w zależności od rodzaju wstrzykniętego kwasu hialuronowego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu nici hialuronowych?

Przeciwwskazania do zabiegu nici hialuronowych są takie same jak do wszystkich  zabiegów z kwasem hialuronowym. Są to:         – ciąża, okres karmienia piersią, – stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy, – choroby autoimmunologiczne, – niewyrównana cukrzyca.tendencje do powstawania bliznowców, – aktywne zakażenia okolicy zabiegu.choroba nowotworowa.

Z jakimi zabiegami dermatologii estetycznej można łączyć nici hialuronowe?

Decyzja z jakim zabiegiem można połączyć zabieg nici hialuronowych, w jakiej kolejności i w jakim odstępie czasu jest ustalana dla każdego pacjenta indywidualnie przez lekarza prowadzącego. Nici hialuronowe przynoszą dobre efekty w poprawie owalu twarzy, napięciu skóry i modelowaniu policzków. Niejednokrotnie  jednak konieczne są dodatkowe zabiegi np. wolumetrii policzków, odbudowy skroni  czy wypełnienia zmarszczek. Plan zabiegowy może być odrębny dla każdego Pacjenta.

Jak się przygotować i jak pielęgnować skórę po zabiegu nici hialuronowych?

Podanie kwasu hialuronowego przynosi lepszy efekt gdy skóra jest dobrze odżywiona i nawilżona. Korzystne jest przygotowanie jej przez kosmetyczkę. Aby zmniejszyć ryzyko powstania siniaków można stosować preparaty uszczelniające ścianę naczyń oraz stosowane w przypadkach mikro urazów: – zabiegi w gabinecie kosmetycznym np. maski nawilżające, sonoforeza  z witaminami i kwasem hialuronowym – suplementy: wyciąg z kasztanowca np. Venescin, Wit C, Rutinoscorbin lub Cerutin, Arnica 9CH

W zależności od sposobu podania nici kwasu hialuronowego może się zdarzyć wynaczynienie(siniak), niewielki obrzęk i bolesność. Aby przyspieszyć gojenie- po uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym można stosować  żele i maści. Polecane preparaty: maść arnikowa, Reparil gel, maść heparynowa, Traumeel. Kremy i maski nawilżające i łagodzące”.

Zachęcamy do bezpłatnej konsultacji

Zapraszamy, zadzwoń do Prestige

Źródła: strona http://pragnieniakobiet.pl

One thought on “Nici hialuronowe

  1. Nici i dr Grzegorz creme de la creme. Jestem baaaardzo zadowolona. Polecam, podpisuję się pod rekomentacjami!!!

Comments are closed.