Modelowanie i korekta ust

„Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z częściej przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej. Jeszcze kilka lat temu Pacjentkom zależało przede wszystkim na powiększeniu objętości warg. Obecnie najczęściej nawilżamy je i poprawiamy ogólną kondycję ust.

Co decyduje o tym, że coraz więcej osób chętnie poddaje się zabiegowi wstrzyknięcia w usta kwasu hialuronowego? – Młode kobiety przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu, a usta są jego istotnym i ciekawym elementem. Poza tym okolica ust to bardzo ważny obszar mimiczny. Gdy mówimy, wyrażamy emocje, obok oczu używamy do tego właśnie naszych ust. Oznacza to, że pozostają one niemal w ciągłym ruchu i naturalnie skupiają na sobie uwagę innych. A ponieważ zależy nam, aby pozostawiać po sobie jak najlepsze wrażenie, chętnie podkreślamy usta, poddając je różnego rodzaju zabiegom upiększającym.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań, ale jest kilka aspektów, o których powinniśmy pamiętać. Po ostrzyknięciu ust kwasem hialuronowym może pojawić się obrzęk oraz zasinienie w miejscach wkłuć. Z tego względu lepiej umówić się do lekarza przed dniem wolnym. Przed wykonaniem zabiegu należy również ustalić z lekarzem przewidywany wygląd ust po podaniu preparatu. Modelowanie ust zyskało szczególną popularność, gdy na potrzeby medycyny estetycznej odkryto kwas hialuronowy. O jakich zasadach możemy mówić w odniesieniu do tego zabiegu? – Obecnie przyjęła się zasada: im mniej, tym lepiej, a więc stawia się na naturalność. Większości Pacjentek nie podobają się usta, po których można poznać, że coś było z nimi robione. W odpowiedzi na te oczekiwania na początek zalecam zwykle dawkę 0,5 ml. Taka ilość kwasu pozwala wyraźnie odżywić usta, bez ryzyka ich nienaturalnego uwydatnienia. W tym celu najlepiej sprawdzają się preparaty o mniejszych gęstościach, przeznaczone do pierwszych wypełnień. Czasem, na wyraźne życzenie Pacjentki, można podać więcej preparatu o większej gęstości. Pamiętajmy jednak, że usta mogą zaskakiwać. Zwykle potrzeba czasu, aby uzyskać optymalny efekt, ponieważ kwas hialuronowy musi ułożyć się w naszych ustach i dostosować do mimiki twarzy. Trochę inaczej jest w przypadku osób dojrzałych, gdy kwas ma służyć również do opracowania bruzd wokół ust, na przykład zmarszczek palacza. Wówczas sprawdzają się gęstsze preparaty, jak Teosyal Kiss czy Global Action”.

Zachęcamy do bezpłatnej konsultacji

Zapraszamy, zadzwoń do Prestige

Źródła: materiał prasowy Teosyal i strona http://pragnieniakobiet.pl