Leczenie zaburzeń zwarcia

Szyna zgryzowa akrylowa (Michigan)

Szyna jest wykonana z przezroczystego tworzywa akrylowego i eliminuje bóle związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu żucia. Szyna pokrywa cały łuk zębowy  Lekarz zaleci jej zastosowanie również u Pacjentek/ Pacjentów, którzy narzekają na szmery, trzaski czy „przeskakiwanie” szczęki – tak często jest określany dźwięk pochodzący z boku policzka, a związany ze złym funkcjonowaniem szczęki – stawu skroniowo-żuchwowego. Zaleceniem do założenia szyny są także zapalenia przyzębia.
Szyna znaczącą poprawia komfort życia, a estetyka wykonania ma wpływ na samoocenę i dobre samopoczucie Pacjentki czy Pacjenta.

Wizyta kontrolna z szyną

Lekarz zaleci częstotliwość wizyt kontrolnych. Są one niezbędne ze względu na potrzebę sprawdzenia „zachowania” się szyny w  jamie ustnej, korekt kontaktów okluzyjnych między szyną a zębami, a przede wszystkim usłyszenia o subiektywnych odczuciach estetycznych i zdrowotnych Pacjentki/ Pacjenta towarzyszących korzystaniu z szyny.

Płytka podjęzykowa

Płytka podjęzykowa to aparat akrylowy, który wpływa na zaprzestanie zaciskania i zgrzytanie zębami. Płytki podobnie jak szyny są wykonane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii z najwyższej jakości materiałów gwarantujących naszym Pacjentkom/ Pacjentom najwyższy komfort ich użytkowania.

Proteza nakładkowa (tymczasowa do zmiany położenia żuchwy względem szczęki)

To idealne rozwiązanie dla Pacjentek/ Pacjentów z uzębieniem resztkowym. Proteza jest nałożona na uzębienie naturalne lub wszczepione implanty. Wykonujemy specjalne metalowe zaczepy, które umieszczamy w kanale korzenia i na których będzie opierała się przyszła proteza.

Korony lub mosty tymczasowe jako odrębny etap leczenia do ustalenia prawidłowego zwarcia w przypadkach wymagających leczenia dwuetapowego

Wizyta kontrolna w trakcie zmiany położenia żuchwy względem szczęki

 

One thought on “Leczenie zaburzeń zwarcia

Comments are closed.