Korekcja kształtu nosa

„Korekta kształtu nosa to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii plastycznej w obrębie twarzy. W przypadkach niewielkich defektów znacznie tańszą i mniej inwazyjną alternatywą jest poprawa jego wyglądu za pomocą wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, której efekty utrzymują się nawet do 2 lat.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w tkankach wszystkich żywych organizmów, m.in. we włosach, stawach, dziąsłach oraz jako składnik płynu łzowego. Pomaga utrzymać elastyczność i odpowiednie nawilżenie skóry, chroni przed uszkodzeniami przez czynniki zewnętrzne oraz przyśpiesza gojenie się ran. Jest polisacharydem (cukrem złożonym), mającym olbrzymią zdolność do wiązania cząsteczek wody – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać ich ze sobą nawet 250.

Z racji swoich właściwości znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – wypełniacze żelowe na bazie kwasu hialuronowego wykorzystywane są m.in. do wygładzania zmarszczek, powiększania ust i piersi. Za jego pomocą możliwa jest także korekta kształtu nosa.

Kwas hialuronowy w zabiegach korekty nosa

Wiele osób niezadowolonych z wyglądu swojego nosa obawia się poddać inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu z wykorzystaniem skalpela, obawiając się bólu, możliwych komplikacji oraz braku pewności co do ostatecznego rezultatu operacji. Dla takich pacjentów wartą rozważenia alternatywą jest skorygowanie jego kształtu poprzez wstrzyknięcie gęstego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego.

Fachowo przeprowadzony zabieg pozwala uformować nowy wygląd nosa i zamaskować defekty takie jak:

  •  nadmierny garb (wyrównanie linii nosa)
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • zbyt mały nos
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • nieproporcjonalnie duży czubek nosa
  • brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa
  • za bardzo uniesiony nos

Opis zabiegu

„Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty kształtu nosa wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Od wielu lat wykorzystuje się go w gabinetach dermatologii estetycznej do wypełniania fałdów nosowo-wargowych, skroni, uwypuklenia policzków. Po wstrzyknięciu kwasu o konsystencji zbliżonej do galaretki lekarz modeluje substancję, ugniatając ją tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający, a sam preparat ma w składzie lignokainę, która uśmierza ból. Jedynie pierwsze wkłucie igły może być nieprzyjemne”.

Procedura trwa ok. 30 minut i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Technika przeprowadzenia zabiegu w dużej mierze zależy od doświadczenia i preferencji lekarza przeprowadzającego, jednak najczęstszą metodą jest podskórne wstrzyknięcie preparatu w obrębie nosa a następnie jego odpowiednie uformowanie w celu uzyskania pożądanego efektu.

Przykładowo, korekta garbu nosa obejmuje wstrzyknięcie preparatu w trzech miejscach: przed i za garbem – co optycznie ukrywa wybrzuszoną kość oraz na koniuszku nosa – co daje efekt uniesienia i nadaje całości odpowiedni kształt”.

Zachęcamy do bezpłatnej konsultacji

Zapraszamy, zadzwoń do Prestige

Źródła: strona http://tourmedica.pl